טיול מאורגן לירושלים: בעקבות מלכים טיולים בארץ: ירושלים בעקבות מלכים


תאריך טיול:
14-16.11

תל עזקה | טיילת שרובר | מתחם התחנה | עיר דוד כולל מיצג תלת מימד | בריכת השילוח של ימי בית שני | הרובע היהודי כולל מנהרת הכותל | הרובע ההרודיאני | מוזיאון ידידי ישראל | שכונת נחלאות | שוק מחנה יהודה ביקור ביקב ועוד

מסלול טיול:

יום 1

לאחר איסופים נצא מהמרכז לכיוון ירושלים
נתחיל בסיור בתל עזקה הנזכרת במקורות מספר פעמיים, לראשונה בספר יהושע בו מסופר על מלחמה באזור ומנוסת הלוחמים עד עזקה. וכמובן סיפור הקרב המפורסם בין דוד לגוליית למרגלות תל עזקה. משני צדי השביל המוביל אל מרומי פסגת התל, מונחות אבנים שעליהן חקוקים פסוקים שונים הלקוחים מסיפור הקרב .פסוק אחר פסוק יוביל אותנו לכל אורכו של סיפור הקרב, כאשר שיאו של הסיפור בשיאו של התל שם נעמיק בסיפור הקרב תוך תצפית לנוף עמק האלה המרהיב.
נעפיל עם האוטובוס לטיילת שרובר במעלה ארמון הנציב , משם נוכל לצפות על כל ירושלים ממעוף הציפור ונבין מדוע דוד בחר לכבוש את העיר מידי היבוסים ולהפוך אותה לעיר בירתו. תצפית אל העיר העתיקה, הר הזיתים ולחלקים ממערב בעיר תבהיר לנו את מיקומה של עיר דוד.
מתחם התחנה – במקום קסום בלב ליבה של ירושלים, בין העיר העתיקה לחדשה, היכן ששכנה פעם תחנת הרכבת הישנה של ירושלים והראשונה בארץ-ישראל מצוי מתחם התחנה הראשונה המאפשר לחוות משילוב של אוכל ותרבות
זמן חופשי לארוחת צהריים עצמאית.

סיור מרתק בעיר דוד כולל מיצג תלת מימד– במקום בו הכל התחיל, על גבעת עיר דוד , הסמוכה לכותל המערבי, נולדה העיר ירושלים לפני אלפי שנים. מסלול מרתק ומרגש ותצפית פנורמית אל ישראל הקדומה.
נמשיך אל בריכת השילוח של ימי בית שני , הנמצאת בקצה הדרומי של עיר דוד

נסיעה למלון פרימה המלכים בירושלים. ארוחת ערב במלון.

יום 2

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לרובע היהודי, שם נצא לסיור תת קרקעי הכולל את מנהרת הכותל– סיור במעמקי האדמה לאורך הכותל המערבי הגלוי והנסתר.
בסיור נוכל להכיר ולהתרשם מהבניה המורכבת והעצומה של ירושלים בימי בית שני.
הסיור ברובע היהודי יכלול את בתי מחסה, הקארדו, בתי הכנסת הספרדיים, ביה"כ החורבה ששופץ , תפארת ישראל, החומה הרחבה ועוד.

הפסקת צהריים עצמאית באזור

נבקר במוזיאון הרובע ההרודיאני . הרובע קרוי כך עקב שיוכו לתקופת המלך הורדוס.
ברובע הסתתרו להם במשך שנים שרידים של בתי אנשים אמידים שגרו ברובע ההרודיאני (הידוע גם כפרוור ההרודיאני) ברובע זה, אנחנו יכולים לחוות את חיי היום יום של אנשי ירושלים בימיה האחרונים, לראות זה לצד זה גם את הפאר וגם את האפר. השכונה בנויה על הגבעה המערבית (הר ציון של ימינו) ממנה ניתן היה להשקיף אל בית המקדש שהיה בנוי על הגבעה המזרחית (הר המוריה). המקום נחשב לאחד מאתרי הארכאולוגיה התת קרקעיים הגדולים בעולם. מתחם של שישה בתים שנשתמרו ברמות שונות על שטח של כשלשה דונם.
את הסיור נסיים ברחבת הכותל המערבי.

נמשיך אל עבר שער ציון ונגיע לקברו של דוד המלך, חדר הסעודה האחרונה ומרפסת התצפית על הכותל שהייתה היחידה והקרובה ביותר עד למלחמת ששת הימים.

חזרה למלון, מנוחה וארוחת ערב כולל פעילות ערב במלון .

יום 3

ארוחת בוקר ופינוי חדרים.

נגיע אל מוזיאון ידידי ישראל – נצא למסע בזמן ולסיור אינטראקטיבי חוויתי ומיוחד במינו בעקבות ידידי ישראל לדורותיהם. סיור מלא השראה, אהבה וגבורה.

נמשיך לסיור בשכונת נחלאות בין רחובות סואנים בלב ירושלים, מסתתר אזור שקט ורגוע המוכר בשם 'נחלאות'. לא רבים יודעים כי נחלאות היא בעצם אוסף של עשרות שכונות קטנטנות, שנבנו החל משנות השבעים של המאה ה-19 ועד ראשית המאה העשרים. אבן ישראל ומשכנות ישראל, מזכרת משה ואוהל משה, נווה שלום ונחלת ציון, בתי ברוידא ובתי ראנד, אלו הן רק חלק מן השכונות בהן נטייל בסיור זה. נלך בסמטאות צרות בין בתים ישנים ובתוך חצרות רחבות ידיים, נהנה מהאווירה הפסטורלית ששוררת ברחובות, וממראות אותנטיים וצבעוניים ששובים את העין. נפגוש תושבים ותיקים לצד סטודנטים צעירים, חרדים שחיים בשכונות חצר קטנות, ואמנים שהשכונה מעוררת בהם השראה.

נגיע אל שוק מחנה יהודה ירושלים שם יינתן זמן לקניות וטעימות כולל הפסקת צהריים.
שוק מחנה יהודה בירושלים הוא שוק מיוחד במינו. מהיפים והמגווונים בשווקי ישראל. עם היסטוריה מעניינת ואוירה ירושלמית ייחודית. השוק ב"מחנה" עם קולות הרוכלים והצבעים, בתי הקפה והמסעדות הקטנות מכניס את המטייל לעולם אחר ושונה. ישן וחדש בכפיפה אחת. בסיור נקשיב לסיפורים והסברים מעניינים על הווי השוק, ההיסטוריה שלו ועל הדמויות הצבעוניות הקשורות אליו והכל באווירה של חגיגת צבעים וטעמים.

נסיים את הטיול בביקור באחד מיקבי האזור, בין טעימות של יין לסיפורו של היקב נרים כוסית לעוד הרבה טיולים מוצלחים ומהנים

נסיעה חזרה הביתה.

מחיר טיול:
1,300 ₪ לאדם

המחיר כולל:
אירוח במלון פרימה המלכים ע"ב חצי פנסיון, כניסות לאתרים, מדריך טיולים מבית אגד חוויות תיור ונופש, הסעות מלאות

** נקודת איסוף מרכבת סבידור תל אביב, נקודות איסוף נוספות יקבעו בסמוך למועד היציאה.

**יתכנו שינויים במסלול, עדכון יתקבל בסמוך למועד היציאה

** ההצעה כפופה לתנאי הקורונה בזמן היציאה**

לפרטים חייגו 054-6827244  או מלאו פרטים בטופס וניצור קשר בהקדם