טיול מאורגן לירושלים טיולים בארץ: ירושלים קצת אחרת

תאריך טיול: יפורסם בהקדם

אבו גוש | גבעת הרדאר | מתחם התחנה | שכונת הבוכרים | טיילת שרובר | עיר דוד | הגן הבוטני | מוזיאון ידידי ישראל | סיור ברובע היהודי | שוק מחנה יהודה | שכונת עין כרם ועוד

מסלול טיול:

יום 1

לאחר איסופים נצא מהמרכז לכיוון ירושלים

נגיע אל הכפר אבו גוש – אבו גוש ,לא רק חומוס .
נסייר בכפר שהתפרסם במסעדות שלו אך גם נודע בעזרתו למדינה היהודית במלחמת השחרור. נגיע אל המנזר הבנדיקטיני אשר נבנה בתקופה הצלבנית כנראה ע”י המסדר ההוספיטלרי ונבקר בכנסיה היפה שמעוטרת בציורים ופרסקאות קיר .

בתום הסיור ניסע אל גבעת הרדאר: גבעת הרדאר, אתר הנצחה לחטיבת “הראל”. הגבעה מתנשאת מעל הרי האזור ובראשה מגדל תצפית אותו תכננו האדריכל אריה שרון ובנו אלדד, מהמגדל יש תצפית מרהיבה אל כל האזור וניתן להבין את מהלך הלחימה של חט’ הראל במלחמת העצמאות. טנקים וכלים קרביים מוצבים באתר ההנצחה .

נצא אל מתחם התחנה – במקום קסום בלב ליבה של ירושלים, בין העיר העתיקה לחדשה, היכן ששכנה פעם תחנת הרכבת הישנה של ירושלים והראשונה בארץ-ישראל מצוי מתחם התחנה הראשונה המאפשר לחוות שילוב של אוכל ותרבות.
זמן חופשי לארוחת צהריים עצמאית

נמשיך לסיור בשכונת הבוכרים, שכונה שנבנתה בשנת 1894 בלב ירושלים כולל ביקור בבית הכנסת מוסאיוף

נסיעה למלון פרימה המלכים בירושלים
ארוחת ערב במלון .

יום 2

לאחר ארוחת הבוקר נעפיל עם האוטובוס לטיילת שרובר במעלה ארמון הנציב , משם נוכל לצפות על כל ירושלים ממעוף הציפור.

נמשיך לסיור מרתק בעיר דוד – במקום בו הכל התחיל, על גבעת עיר דוד, הסמוכה לכותל המערבי, נולדה העיר ירושלים לפני אלפי שנים. מסלול מרתק ומרגש ותצפית פנורמית אל ישראל הקדומה.

הפסקת צהריים עצמאית וזמן חופשי באזור הרובע היהודי.

נמשיך לביקור בגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם. פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 150 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה. כולל נסיעה ברכבת הגן.

יום 3 

מוזיאון ידידי ישראל – נצא למסע בזמן ולסיור אינטראקטיבי חוויתי ומיוחד במינו בעקבות ידידי ישראל לדורותיהם. סיור מלא השראה, אהבה וגבורה.

סיור ברובע היהודי כולל הכותל – בתי מחסה, הקארדו , בתי הכנסת הספרדיים, נראה את ביה”כ החורבה ששופץ, תפארת ישראל, החומה הרחבה ועוד….

נמשיך את היום בסיור בשוק מחנה יהודה ירושלים שם ינתן זמן לקניות וטעימות .
שוק מחנה יהודה בירושלים הוא שוק מיוחד במינו. מהיפים והמגווונים בשווקי ישראל. עם היסטוריה מעניינת ואוירה ירושלמית ייחודית. השוק ב”מחנה” עם קולות הרוכלים והצבעים, בתי הקפה והמסעדות הקטנות מכניס את המטייל לעולם אחר ושונה. ישן וחדש בכפיפה אחת. בסיור נקשיב לסיפורים והסברים מעניינים על הווי השוק, ההיסטוריה שלו ועל הדמויות הצבעוניות הקשורות אליו והכל באוירה של חגיגת צבעים וטעמים.

נסיים את הטיול בשכונת עין כרם
מסלול טיול בסמטאות הכפר, באתרים בהם נבקר יסופרו סיפורים מופלאים על אהבות, בגידות ומה שבניהם. עין כרם, כפר עתיק וקסום החבוי בתוך כרמי זיתים ובוסתני שקדים, מן הכפרים הציוריים, אשר שמרו על אופיים המיוחד. הייחוד מקורו בשילוב ארכיטקטורה נוצרית ומבנים ערביים בנוף הכפרי של הרי יהודה.
הסיור בעין כרם מוליד חוויה שאין שנייה לה. יופיו של הכפר, על שלל הבוסתנים, הגפנים, התאנים והרימונים ובניהם -צריחי כנסיות, גינות מרהיבות, בתי אבן עתיקים וסמטאות ציוריות אך מעל הכל הכפר אוצר בחובו שלל סיפורים על -אהבות, בגידות אוצרות וטיפוסים מרתקים. הסיור בסמטאות הכפר ואתריו הינו בהליכה נינוחה ובין לבין גם ישיבה בפינות שמרחיבות דעתו של אדם.

מחיר טיול:
1,250 ₪ לאדם

המחיר כולל:
אירוח במלון פרימה המלכים ע”ב חצי פנסיון, כניסות לאתרים, מדריך טיולים מבית אגד חוויות תיור ונופש, הסעות מלאות

** נקודת איסוף מרכבת סבידור תל אביב, נקודות איסוף נוספות יקבעו בסמוך למועד היציאה.

**יתכנו שינויים במסלול, עדכון יתקבל בסמוך למועד היציאה

** ההצעה כפופה לתנאי הקורונה בזמן היציאה**