טיול מאורגן לצפון הארץ טיולים בארץ: ירושלים כולל אקווריום ישראל


תאריך טיול: 14-16.6 

אתר חאן שער הגיא | הכפר אבו גוש | גבעת הרדאר | הרובע היהודי | מוזיאון הרובע ההרודיאני   | סיור בשוק מחנה יהודה | סיור מודרך "בתים מספרים" | שכונת נחלאות הציורית | אקווריום ישראל  ועוד

מסלול טיול: 

יום 1 – הרי ירושלים 

08.00 יציאה מהמרכז לכיוון ירושלים 
09.00 נבקר באתר חאן שער הגיא שנפתח בסוף 2020, כל מי שנסע לירושלים זוכר את החירבה בפתח שער הגיא, חאן שער הגיא נבנה כמלון דרכים בתקופה העות'מאנית, ממוקם במׅפתח הצר של נחל נחשון על הדרך המרכזית לירושלים. על דרך זו התחוללו קרבות עזים במלחמת העצמאות ולזכרם של הגברים והנשים שלקחו בהם חלק, הוקם בחאן מרכז מורשת המוקדש למבקיעי הדרך אל העיר ירושלים. בתוך מרכז המורשת תוכלו לפגוש את מבקיעי הדרך אל העיר, להאזין לעדויותיהם, להחליט החלטות מכריעות בתחנות פעילות אינטראקטיביות, להרגיש כאילו אתם משתתפים בנסיעה במשוריין ולצפות במיצג מרגש המספר על המחיר היקר ששילמו בני דור תש"ח במאבקם על שמירת עורק החיים לירושלים פתוח. מחוץ למבנה תוכלו לראות את שלדי המשוריינים שנותרו כעדות למאבק. 

משם נמשיך אל הכפר אבו גוש – אבו גוש ,לא רק חומוס. 
נסייר בכפר שהתפרסם במסעדות שלו אך גם נודע בעזרתו למדינה היהודית במלחמת השחרור . בכפר נמצא המסגד השני בגודלו בארץ , לפניו רק מסגד אל אקצה, רוב הכסף לבנית המסגד נתרם  ע"י ממשלת צ'צ'ניה שתושבי אבו גוש טוענים שמשם מוצאם, נמשיך בגרעין הכפר העתיק אל המנזר הבנדיקטיני אשר נבנה בתקופה הצלבנית כנראה ע"י המסדר ההוספיטלרי ונבקר בכנסיה היפה שמעוטרת בציורים ופרסקאות קיר. זמן חופשי לטעום ממסעדות המקום. 

בתום הסיור ניסע אל גבעת הרדאר:  גבעת הרדאר, אתר הנצחה לחטיבת "הראל". הגבעה מתנשאת מעל הרי האזור ובראשה מגדל תצפית אותו תכננו האדריכל אריה שרון ובנו אלדד, מהמגדל יש תצפית מרהיבה אל כל האזור וניתן להבין את מהלך הלחימה של חט' הראל במלחמת העצמאות. טנקים וכלים קרביים מוצבים באתר ההנצחה. 

נסיעה למלון פרימה המלכים בירושלים

ארוחת ערב במלון 

יום 2 – ירושלים 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל הרובע היהודי, כולל בתי מחסה, הקארדו , בתי הכנסת הספרדיים, נראה את ביה"כ החורבה ששופץ, תפארת ישראל, החומה הרחבה ועוד. מתחת לבתי הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים נבקר במוזיאון הרובע ההרודיאני. במשך שנים הסתתרו להם שרידים של בתי אנשים אמידים שגרו ברובע ההרודיאני (הידוע גם כפרוור ההרודיאני) ברובע זה, אנחנו יכולים לחוות את חיי היום יום של אנשי ירושלים בימיה האחרונים. לראות זה לצד זה גם את הפאר וגם את האפר. השכונה בנויה על הגבעה המערבית (הר ציון של ימינו) ממנה ניתן היה להשקיף אל בית המקדש שהיה בנוי על הגבעה המזרחית (הר המוריה). המקום נחשב לאחד מאתרי הארכאולוגיה התת קרקעיים הגדולים בעולם. מתחם של שישה בתים שנשתמרו ברמות שונות על שטח של כשלשה דונם.
את הסיור נסיים ברחבת הכותל המערבי.
בתום הסיור נעפיל עם האוטובוס לטיילת שרובר במעלה ארמון הנציב, משם נוכל לצפות על כל ירושלים ממעוף הציפור.

נסיים את היום בסיור בשוק מחנה יהודה ירושלים שם יינתן זמן לקניות וטעימות .
שוק מחנה יהודה בירושלים הוא שוק מיוחד במינו, מהיפים והמגווונים בשווקי ישראל. עם היסטוריה מעניינת ואווירה ירושלמית ייחודית. השוק ב"מחנה" עם קולות הרוכלים והצבעים, בתי הקפה והמסעדות הקטנות מכניס את המטייל לעולם אחר ושונה. ישן וחדש בכפיפה אחת. בסיור נקשיב לסיפורים והסברים מעניינים על הווי השוק, ההיסטוריה שלו ועל הדמויות הצבעוניות הקשורות אליו והכל באווירה של חגיגת צבעים וטעמים.

אחה"צ הגעה למלון למנוחה.
ארוחת ערב במלון

יום 3 – ירושלים 

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מירושלים עם סיור מודרך מרחוב הנביאים אל נחלת שבעה "בתים מספרים". רחוב מיוחד בירושלים אשר בו ניתן לראות מבנים שונים שבנו מעצמות העולם במאה ה 19 כדי להשאיר דריסת רגל בעיר ירושלים. ביתו של קונרד שיק, הכנסייה האתיופית, ביתו של אליעזר בן יהודה, בית החולים האיטלקי  ועוד ועוד … נסיים בשכונת נחלאות הציורית–  בין רחובות סואנים בלב ירושלים, מסתתר אזור שקט ורגוע המוכר בשם 'נחלאות'. לא רבים יודעים כי נחלאות היא בעצם אוסף של עשרות שכונות קטנטנות, שנבנו החל משנות השבעים של המאה ה-19 ועד ראשית המאה העשרים. אבן ישראל ומשכנות ישראל, מזכרת משה ואוהל משה, נווה שלום ונחלת ציון, בתי ברוידא ובתי ראנד, אלו הן רק חלק מן השכונות בהן נטייל בסיור זה. נלך בסמטאות צרות בין בתים ישנים ובתוך חצרות רחבות ידיים, נהנה מהאווירה הפסטורלית ששוררת ברחובות, וממראות אותנטיים וצבעוניים ששובים את העין. נפגוש תושבים ותיקים לצד סטודנטים צעירים, חרדים שחיים בשכונות חצר קטנות, ואמנים שהשכונה מעוררת בהם השראה.

נמשיך את היום באטרקציה חדשה בירושלים : אקווריום ישראל האקווריום עוסק בשימור בתי הגידול והסביבה הימית בישראל, נושא המהווה את האתגר העכשווי של שמירת הטבע בישראל. חוויית הביקור באקווריום תוביל אתכם במסלול מרתק המדגיש את בתי הגידול הימיים בישראל – הים התיכון, ים סוף ,ים כינרת וים המלח. בגלריית הים התיכון תפגשו מגוון יצורים מבתי הגידול שבחוף הרדוד ועד למעמקי הים הפתוח.  בגלריית ים סוף תכירו את הדגים והאלמוגים הצבעוניים והייחודיים.
האקווריום הוקם בהתאם להמלצות התוכנית הלאומית לשמירת המגוון הביולוגי בישראל. המלצות אלה מדגישות את הצורך הדחוף והמיידי בשימור הסביבה הימית בישראל. 
לאחר מכן נגיע לאנדרטת מגילת האש, על פסגה בהרי ירושלים, ליד מושב כסלון בלב הרי ירושלים  ניצבת אנדרטת "מגילת האש", יצירתו של הפסל נתן רפפורט. הגבעה מתנשאת לגובה של 700 מ', מוקפת עצים שהינם חלק מיער הקדושים שניטע באזור זה. 
נתן רפפורט יוצר האנדרטה הוא יליד ורשה, כל בני משפחתו נספו בשואה. אחר המלחמה חזר לוורשה ויצר אנדרטה לזכר מורדי גטו ורשה. האנדרטה נחנכה באפריל 1948 בשטח הגטו, במלאת חמש שנים למרד. פסל בעל מוניטין זה עלה ארצה ב-1950, ויצר בה את פסל מרדכי אנילביץ, מפקד גטו ורשה, המוצב בקיבוץ יד-מרדכי, ואנדרטת המגינים בקיבוץ נגבה. 
האנדרטה מבטאת בצורה  אמנותית את העלילה הגדולה ביותר של עם ישראל במשך כל תקופת הגלות, שואה ועצמאות. 

בתום הביקור נסיעה הביתה . 

 

מחיר טיול:
1,190 ₪ לאדם 

המחיר כולל: 
אירוח במלון פרימה המלכים  ע"ב חצי פנסיון, כניסות לאתרים, מדריך טיולים מבית אגד חוויות תיור ונופש, הסעות מלאות

** נקודת איסוף מרכבת סבידור תל אביב, נקודות איסוף נוספות יקבעו בסמוך למועד היציאה.

** ההצעה כפופה לתנאי הקורונה בזמן היציאה**

לפרטים חייגו 054-6827244  או מלאו פרטים בטופס וניצור קשר בהקדם